Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kto, jakie i gdzie zamontował św. do jazdy dziennej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • @ Krzygaj zlicuj dziene do kratki.
    Pozdrawiam
    Marek

    combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

    Komentarz


    • Odgrzeję trochę: montował ktoś coś takiego ? Error 403 Brak dostępu do strony
      Jak dla mnie jedyne DRL, które odważyłbym się zamontować ze względu na idealne dopasowanie. Kąt świecenia również jest idealny - wali na wprost.
      Ma to ktoś u siebie ??
      Znalazłem jeszcze coś takiego Sklep Xenonowe.pl – Sklep z oświetleniem samochodowym
      Muszą być "moecne" . Też dość ciekawe i cena lepsza.

      Komentarz


      • Witam. Wiem, że aukcja zniknie, ale produkt warty pokazania Światła dzienne dziennej DRL LED Octavia II 04-08
        Proszę o opinie.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez akm97
          Witam. Wiem, że aukcja zniknie, ale produkt warty pokazania Światła dzienne dziennej DRL LED Octavia II 04-08
          Proszę o opinie.
          Po ich zakupie będziesz miał jeden problem. Nie będą gasnąć po włączeniu świateł.
          NIE są przystosowane do instalacji CAN.
          Wiem bo zakładałem już ze 2 takie kpl. w O2
          Trzeba dołożyć mały przekaźnik który da zasilenie 12v z instalacji zamiast z plusa postojówek - ok 20 min roboty.
          MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

          Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


          # # # # # # # # # # #

          Moja O2
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

          Komentarz


          • Zamieszczone przez akm97
            Witam. Wiem, że aukcja zniknie, ale produkt warty pokazania Światła dzienne dziennej DRL LED Octavia II 04-08
            Proszę o opinie.
            jak masz ksenony to jeszcze jakieś tam wytłumaczenie dokładanie 0II dziennych. W 0II przecież można sobie ustawić same przody.... itp.
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • [quote="Doba"]
              Zamieszczone przez akm97
              Po ich zakupie będziesz miał jeden problem. Nie będą gasnąć po włączeniu świateł.
              NIE są przystosowane do instalacji CAN.
              Wiem bo zakładałem już ze 2 takie kpl. w O2
              Trzeba dołożyć mały przekaźnik który da zasilenie 12v z instalacji zamiast z plusa postojówek - ok 20 min roboty.
              Doba skoro miałeś do czynienia konkretnie z tym modelem, to proszę o informacje:
              - czy jest to produkt warsztatowy, czy chociaż stwarza wrażenie solidności?
              - czy coś może powiedzieć o jakości ledów (producent, chłodzenie)?
              - czy ledy świecą na boki, czy na wprost?
              - skąd poprowadzić to brakujące napięcie 12 V?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Doba
                będziesz miał jeden problem. Nie będą gasnąć po włączeniu świateł.
                a to dziwne, bo ja sam montowałem identyczny zestaw i w OI i OII tylko Narvy i gasną po włączeniu świateł bez żadnych dodatkowych przekaźników, jedyna różnica między I a II to,że przy II jak wyłączam alarm zapalają się światła dzienne(dla mnie to plus bo w nocy oświetlają mi drogę przed samochodem), które po 1 min gasną i zapalają się po uruchomieniu silnika.
                Marcin



                My ©koda is fantastic

                Komentarz


                • To może kolega wypowie się na moje pytania n/t jakości tego zestawu?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez akm97
                    to proszę o informacje:
                    - czy jest to produkt warsztatowy, czy chociaż stwarza wrażenie solidności?
                    - czy coś może powiedzieć o jakości ledów (producent, chłodzenie)?
                    - czy ledy świecą na boki, czy na wprost?
                    - skąd poprowadzić to brakujące napięcie 12 V?
                    akm97,
                    1-jest to produkt markowy z homologacją stwarzający wrażenie solidnie wykonanych, chociaż jak prawie wszystko w naszym kraju made in china
                    2-jeśli chodzi o mój zestaw pierwszy montowałem w OI 4 lata temu, auto sprzedałem , ale widuje je codziennie i do dzisiaj świecą wszystkie diody z taką samą intensywnością i barwą nic się nie rozszczelniło dlatego taki sam zestaw od ponad roku jest w OII
                    3-lekko świecą też na boki, nie mam pojęcia pod jakim kątem bo i to mnie nawet nie interesuje słup światła układa się w kształcie litery V
                    4-ja nie podciągałem żadnego dodatkowego napięcia standard to co w instrukcji +/- do akumulatora i trzeci kabel o ile dobrze pamiętam do plusa postojówki, montaż dziecinnie prosty i tak jak pisałem wcześniej u mnie w OII przed FL wyłączają się po włączeniu świateł pozycyjnych.
                    Mam zamontowane dokładnie takie jak w tej zupełnie przypadkowej aukcji Link
                    Marcin



                    My ©koda is fantastic

                    Komentarz


                    • akm97, 4 - najprościej poprowadzić po bezpieczniku z przepływomierza :P
                      Moja Skodzina

                      Skoda Octavia II -
                      Opel Astra III -

                      Komentarz


                      • Witam. Po dokładnym obejrzeniu zestawu, do którego link podałem powyżej odkryłem, że zastosowane w nim ledy są firmy Magneti Marelli o wartości ok. 160 zł. Wiadomo, że zaślepki i robocizna też muszą swoje kosztować, jednak chyba lepiej kupić je oddzielnie i zamontować samemu. Swoją drogą jednak lepiej prezentują się ledy Philips Daylight 4. Te są sporo droższe jednak pojawiły się "repliki" ;-). Na alledrogo pod hasłem Philips led 4, itp. Może ktoś z nimi miał do czynienia?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez akm97
                          lepiej prezentują się ledy Philips Daylight 4
                          Narva jest wykonana identycznie i niczym nie różni się od philipsa, a przepraszam różnią się ceną :diabelski_usmiech
                          Marcin



                          My ©koda is fantastic

                          Komentarz


                          • Chłopaki, weźcie pomóżcie. Dokładnie 2 lata i 1,5 miesiąca od zakupu czyli 1,5 miesiąca po gwarancji ! :zastrzelic (i jak tu nie wierzyć w celowe postarzanie produktu) zaczął szwankować Philips Daylight 4. A konkretnie - w jednej z lamp padła jedna dioda, a lampa od środka była zaparowana - widać kropelki wody, z kolei druga lekko przygasała w czasie pracy dając efekt migotania. Stawiam, że migotanie spowodowane jest awarią pierwszej z lamp związane (chyba) z tym , że dostała się do niej woda. Teraz pytanie - wymontowałem tą jedną lampę z niedziałającym ledem - da się ją otworzyć żeby wymienić led i poprawić uszczelnienie? Ewentualnie - da się dokupić gdzieś same lampy bez przetwornicy którą mam przecież zamontowaną? No chyba, że obstawiacie, że to przetwornica spowodowała i ogólnie mogę Philipsy wyrzucić ?

                            [ Dodano: Sro 18 Mar, 15 22:14 ]
                            No to już po operacji demontażu Ledów. Po rozebraniu Philipsa pięknie wylała się z niego woda. Szybki mail do producenta - czy da się kupić jedną lampę? Odpowiedź - bardzo nam przykro, ale nie. Mamy pana tu: . Po poszukiwaniach trafiłem na światła do jazdy dziennej Fristom Ft-030 Producent Lamp Samochodowych i Reflektorów - Lampy LED Hurtownia - Fristom
                            Światła są potężne - długość i wysokość ta sama co w Philipsie, ale głębokość 2x większa. Skończyło się na wycięciu kratki z tyłu, ale weszły. I po pierwsze - świecą mocniej niż Philips. Po drugie - kosztują 150 zł. Po trzecie - i jest to dla mnie decydująca cecha - można bez problemu dokupić tylko jedną lampę. Niestety nie ma automatu jak w Philipsie - działają na zasadzie 3 kabelków - do masy, zapłonu i postojówek. Ale sterownik Philipsa zostawiłem, podpiąłem i wszystko pięknie działa. No i trwałość diod wg producenta 50.000 h. Philips 10x mniej...

                            Komentarz


                            • Witam.

                              Moje philips daylight 4 po3 latach odmówiły współpracy Ledy jako Ledy świecą ale jest problem z modułem ponieważ jak się w niego stuknie to ledy na chwilę się zapalają ale po chwili gasną. Sprawdzałem połączenia pomiędzy ledami a modułem oraz pomiędzy modułem a masą, plusem i przewodem idącym do lampy. Wszystko jest ok. Niestety ledy zapalają się na chwilę tylko wtedy kiedy puknie się w moduł Niestety jest on nierozbieralny bo w środku wszystko zalane gumą natomiast przy jednym z dużych kondensatorów guma nabrała brązowego koloru chyba z przegrzania. Macie jakieś pomysły?? Da się to naprawić czy raczej już wymiana??

                              Polecicie jakiś zestaw LED??
                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • drl uniwersalne OII Tour

                                Witam.
                                Chciałbym zamontować do OII Tour 2012r światła do jazdy dziennej. Samochód nie posiada świateł przeciwmgielnych z przodu.
                                Oto moje typy
                                1. Link
                                2. Link
                                3. Link
                                Bardzo proszę o podpowiedź które byłyby najlepsze ewentualnie jakieś sprawdzone typy. Miło widziane sprawdzone rozwiązania, sposoby montażu, gdyż nie jestem w elektronice jak i elektryce dobrze zorientowany. Chętnie zapoznam się też z ofertami sprzedaży takich zestawów od użytkowników forum.

                                Z góry dziękuję i pozdrawiam.
                                bastek1080

                                Komentarz


                                • Jeśli o mnie chodzi to od Philipsa trzymaj się z daleka. Kasa wywalona w błoto. Po okresie gwarancyjnym puszcza uszczelnienie i po lampach. Dokupić się tylko jednej lampy nie da. Magneti marelli mają sprzeczne opinie. Jedni z nimi jeżdżą i spokój mają, inni na nie narzekali. Zależy jak się trafi. Ja po przejściach z Philipsem nie kupię już nic do czego nie ma części zamiennych, dlatego zamontowałem Fristomy - odpukać święty spokój mam, jak coś padnie kupić po jednej lampie nie problem. Jeśli chodzi o montaż - pierwszy lepszy elektryk ci to ogarnie za 50 zł.

                                  Komentarz


                                  • Witam.
                                    W związku z tym, że moje auto nie zostało wyposażone w światła do jazdy dziennej, miesiąc temu zakupiłem w sklepie światła drl Magneti Marelli LPQ080. Problem polega na tym, że podczas odpalania silnika lampki błyskają na chwilę, gasną a następnie zaświecają się normalnie. Kolejny przypadek to gdy właczę dmuchawę na max prędkość światła gasną na sekunde i znowu świeca pełna mocą. Także podczas przełączania samochodu na gaz światła 2 razy mrugną i świecą pełna mocą. Samochód Skoda Octavia II Tour 2012r 1.6 MPI z LPG Landi Renzo Omegas. Światła prawidłowo podłączone, kabelek sterujący podpięty pod brązowy (grupa VAG) kabel zasilający światła postojowe. Proszę o poradę.
                                    bastek1080

                                    Komentarz


                                    • Lampki reagują na chwilowe spadki napięcia w instalacji , sprawdzić stan aku i ładowanie, a jeżeli masz prostownik podładuj aku i potestuj lampki.

                                      Komentarz


                                      • Witam, moja propozycja do umiejscowienia dziennych to dzienne z halogenem od fabii 2, w zderzaku od octavii 2. Już kończę ten mod.
                                        Załączone pliki

                                        Komentarz


                                        • maszynistapaweł, fajnie to wygląda.....dużo rzeźby z dopasowaniem?

                                          chyba te zaślepki od wewnątrz tych świateł trzeba docinać?

                                          Komentarz


                                          • ja poszedłem trochę na łatwizne bo wyciąłem gniazda świateł z fabii i wstawiłem w zderzak do octavii. Jest trochę cięcia, ale aż tak dużo roboty nie ma. Zajmuje to dużo czasu na dopasowaniu. Tak przytnę tylko te mniejsze kratki pod kątem co dotykają świateł.

                                            Komentarz


                                            • maszynistapaweł, fajny mod.....zrób zdjęcia "po".....
                                              jak będziesz kiedyś sprzedawał, to spokojnie będziesz mógł napisać "jedyna taka na Alledrogo"

                                              Komentarz


                                              • Miałem dzienne LED ( nie pamiętam juz jaka firma, koszt 160 PLN ) w poprzednim samochodzie, latałem na tym przez 4 lata i kompletnie NIC sie nie działo. Więc przypadek ze po 2 latach komuś padają ledy to jakis pech wg. mnie. Zrobiłem kolo 100kkm, sprzedałem samochod z ledami i dalej działa.

                                                Co do oszczednosci paliwa przy dziennych LED-ach, to widac to wskazniku spalania. Samo zaswiecenie swiatel tradycyjnych powoduje wzrost spalania na wyświetlaczu
                                                ( ok. 0,1 l/100km , przy LED-ach tego nie ma ) - rachunek jest prosty. Im więcej sie jezdzi, tym szybciej zakup sie zwróci.

                                                Wg. mnie zabawa w przestawienie halogenów na tryb pracy jako dzienne nie daje zadnego efektu. Żarówki halogenowe nadal pobierają sporo watów, wiec przy 10W pobieranych przez LEDy wypada to blado...

                                                Komentarz


                                                • a oto moja wizja dziennych - już zamontowane
                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz


                                                  • Ładnie, tylko czemu nie led?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X